Seite 1 von 7 12345 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 15 von 102

Thema: Avrupada Türk Futbolcular

Hayat bu! Avatar von dertli4u
    Thanks
    391

Standard Avrupada Türk Futbolcular

1860 Münih´in Berkant´ı var

İsa DEVEÇEKEN / FRANKFURT

1860 Münih formasını giyen Berkant lider Karlsruhe karşısında yine golcülüğünü konuşturdu.

ALMANYA
    2. Futbol Ligi´nde 1860 Münih formasını giyen Berkant Göktan lig lideri Karlsruhe karşısında yine golcülügünü konuşturdu. 28. haftanın en kritik karşılaşmasında 1860 Münih´in lider Karlsruher SC karşısında 2-0 galip geldiği maçta 21. dakikada attığı bir gol sayılmayan Berkant Göktan, 57. dakikada ilk golü kaydetti: 1-0. 70.dakikada Berhalter´in skoru 2-0 yaptığı ikinci golün asistleri arasında yer alan Berkant, 82. dakikada yerini di Salvo´ya bırakırken tüm seyirciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.
    GOLLERİMİN ARKASI GELECEK
    Sezonun ikinci yarısında 1860 Münih´te 2. lig kadrosunda forma giymeye başlayan Berkant ligdeki 4. golünü de atmış oldu. Bayer Münih´ten sonra Türkiye Süper Ligi´nde Galatasaray ve Beşiktaş formalarını da giyen Berkant,“ Eski günlerime dönmek için çok çalıştım. alışıyorum da. Gollerimin arkası gelecek“ dedi.
    [B]Bu H

Thanks
    391

Standard

Halil Altıntop´tan kötü haber

İsa DEVEEKEN/ FRANKFURT

Schalke 04 ve Türk Milli Takımı´ın golcüsü Halil Altıntop, kasığındaki ağrılara karşı ameliyat olabilir.

ALMANYA
    1. Futbol Ligi´nde şampiyonluk kovalayan lig lideri Schalke 04´te forma giyen milli ikizlerden Halil Altıntop´un sakatlığı nedeniyle ameliyat masasına yatabileceği bildirildi. Haftalardan beri kasığında sorun olan ve ağrılar içerisinde maçlara çıkıp,iğne ve ağrı kesici ilaçlarla oynayan milli futbolcumuz Halil Altıntop sakatlığında düzelme olmazsa ameliyat olacak.
    AGRILARI VAR
    Türk Milli Takımı´nın Yunanistan ve Norvec maçlarında da Fatih Terim´den bu nedenle affını isteyen 24 yaşındaki genç golcü, "İlaç ve iğnelerle oynadığım için ağrılarım özellikle antrenman ve maçlardan sonra iyice artıyor. Normal olarak dinlenmeye ihtiyacım var. İyi bir şekilde muayene olup, tedavi olmak istiyorum. Zira bu ağrılar benim oyundaki performansımı da düşürüyor, fakat şampiyonluk yolunda takım arkadaşlarımı yalnız bırakmamak için dişimi sıkıyorum" dedi.
    [B]Bu H

Thanks
    391

Standard

İsa DEVEÇEKEN / FRANKFURT

Mesut Özil´e antrenörü Slomka övgüler yağdırıp, "O bir 10 numara, gelecekteki oyun kurucumuz“ dedi.

ALMAN spor dergisi Kicker´e konuşan Mesut Özil, Schalke ile çocukluk rüyası olan şampiyonluğu kucaklamak istediğini söyledi. Mesut, “Schalke, 2001 yılında son dakikada şampiyonluğu kaçırıp, gönüllerin şampiyonu olduğu zaman 12 yaşındaydım. O günden beri şampiyon olma rüyalarını hep görüyorum. Bu rüyam gerçekleşirse çok ama çok mutlu olacağım“ dedi. Mesut´un oyun kurucu özelliğinin üst düzeyde olduğunu vurgulayan Schalke Teknik Direktörü Mirko Slomka,“ O bir 10 numara“ diyerek genç futbolcusuna övgüler yağdırdı.

18 YAŞINDA ŞAMPİYON OLACAK
    Schalke A Genç takım oyuncusu olmasına rağmen Bundesliga´da Schalke´nin formasını giyerek yeteneklerini gösterip başarılı olan Mesut Özil, Sezonun son maçının oynanacağı 19 Mayıs Cumartesi günü 18 yasından 216 gün alacak olan Mesut için antrenörü Slomka ,“ Mesut yetenek ve performansıyla takım içinde önemli bir yere geldi. Kendisinden çok memnunum. Arkadaslarida keza „dedi.

Slomka, genç futbolcunun kendine has teknigi, top alışı, süratli calımları, zamanlamasını bilen ve hedefe ulaşan top atışları yanında özellikle kısa alandaki ara paslarıyla da adam eksiltmesini çok iyi başardığını söyledi.
    [B]Bu H

Thanks
    391

Standard

Serhat, Alpay ve Daum'un takımı Köln'e karşı oynayan Berkantlı TSV 1860 München 3-1 galip geldi.

ALMANYA'nın 2. liginde mücadele eden FC Köln ile TSV 1860 München arasında oynanan maçta 2 gol atan Berkant Göktan maçın yıldızı oldu. FC Köln'ü 3-1 yenen TSV 1860 München bu galibiyetle 1. lige çıkma umutlarını sürdürdü. Daum'un çalıştırdığı Köln, maçın 6. dakikasında Berkant'ın attığı kafa golüyle 1-0 mağlup duruma düştü. Münih Allianz Arena standında geçen son derece heyecanlı ve haraketli maçın 42. dakikasında Thomas Broich'in attığı golle Köln beraberliği sağlayarak umutlandı. 36 bin 100 seyircinin hop oturup hop kalktığı maçta TSV 1860 München, 59. dakikada Mate Ghwinianidze'nin attığı golle 2-1 öne geçti. Ancak dakikalar 68'i gösterdiğinde Gökhan bir kez daha attığı golle hem takımını rahatlattı ve hem de maçın skorunu belirledi.
    Cuma günü Türk futbolcu Suat Türker'in takımı Kickers Offenbach ise 1. FC Kaiserslautern takımına karşı yaptığı maçı 4-0 kaybetti. Buna mağlubiyete karşın Suat Türker Alman 2. liginin gol krallığı listesinde 3. yerini korumayı başardı. Alman 2. liginin gol krallığı listesinin başında 16 golle Karlsruher SC'li Giovanni Federico bulunurken, Suat Türker 13 golle 3. sırada yeralıyor.
    [B]Bu H

Thanks
    391

Standard

Ali VARLI / FRANKFURT

Türk ve Alman Bayan milli takım forması giyerek başarı sağlayan Aylin Yarin'i Bayern Münih istiyor.

BAYER
    Münih Kulübü milli futbolcu Hamit Altıntop'tan sonra şimdi de gözünü Aylin Yaren'e dikti. Alman ikinci liginde mücadele eden TeBe bayan futbol takımında oynadığı futbolla dikkatleri üzerine çeken 17 yaşındaki Aylin Yaren'i kadrosuna katmak isteyen B. Münih, genç futbolcuya transfer teklifinde bulundu. B. Münih'de transfer teklifini aldığını doğrulayan Aylin, ayrıca Turbine Potsdam'dan da kendisine transfer teklifinin geldiğini söyledi.

Hedef Bundesliga
    Hedefinin Bundesliga'da oynamak olduğunu söyleyen genç futbolcu "Benim her zaman rüyalarımı süsleyen Bundesliga olmuştur. b. Münih ve Turbina Potsdam'dan gelen transfer teklifi beni çomk sevindirdi. iki teklifi de düşüneceğim. hangisi benim için iyi olacaksa ona karar vereceğim. önümde daha bir aylık düşünme zamanı var" dedi. Alman vatandaşı olan Aylin Yaren özel izinle tam 9 kez Türk mill takım forması giydi. Türk milli takım forması ile 6 da gol atan Aylin, 6 kez taşıdığı Alman milli takım forması altında ise iki gole imza attı. Türkiye'de verilen sözlerin yerine getirilmemesi nedeni ile artık Türk milli takım forması giymeyecek olan Aylin Yaren, bundan böyle sadece Alman milli takımı için sahaya çıkacağını belirtti.

Sponsorlar sözünde durmadı
    Bayan milli takım sorumlusu Fethi Demircan ise Aylin'in Türk milli takımdan ayrılıp Alman milli takımını seçmesi ile ilgili şöyle konuştu: "Aylin Alman vatandaşı. Türk milli takımında özel izinle oynuyordu. Türk vatandaşı yapmak istedik. O ise kendisinin bu durumda mağdur olacağını ve buna karşılık bir miktar para istedi. Federasyonun yasalar gereği parayı ödemesi mümkün değildi. Bunun için sponsor bulduk. Fakat sponsorlar daha sonra vazgeçti. Bunun üzerine Aylin de Türk vatandaşı olmaktan vazgeçti. Bizim değer verdiğimiz bir futbolcuydu" dedi.
    [B]Bu H

Thanks
    391

Standard

İsa DEVEÇEKEN/ FRANKFURT

Wörsdorf'ta oynayan 22 yaşındaki Doğan Kümetepe, Gaziantepspor'a transfer oluyor.

HESSEN Eyaleti Oberliga'da mücadele veren TSG Wörsdorf'ta iki yıldan beri futbol oynayan 22 yaşındaki Doğan Kümetepe Gaziantepspor'la anlaştı. Gaziantepspor'un Avrupa Futbol Şubesi Sorumlusu Naci Mamatoğlu tarafından sezon başından beri takibe alınan forvet oyuncusu Doğan'ın yeni sezonda Gaziantepspor forması giymek için önümüzdeki günlerde imza atmak için Gaziantep'e gideceği belirtildi. Frankfurt'ta doğan ve Almanya 2. Lig ekibi Kickers Offenbach'ın alt yapısında yetişen Doğan, çok süratli ve özellikle sağ ayağını adeta bir raket gibi kullanabilen ender yetenekte bir sporcu. Mainz Üniversitesi Spor Bölümü'nde okuyan Doğan," Hedefim Türkiye Süper Lig'inde kalıcı olmak. Bana verilen güvenin karşılığını göstermek için çok çalışacağım. Gaziantepspor'da başarılı olup çocukluğumdan beri rüyalarımı süsleyen ay yıldızlı formayı giymeyi de çok istiyorum" dedi. Genç futbolcunun menajeri Berkant Karlıdağ," Gelecek yıl Türkiye Süper Ligi yeni bir yıldızla tanışacak, herkes onun peşinde koşacak" açıklamasını yaparken Doğan'ın TSG Wörsdorf takımındaki antrenörü," devre arasında Ahmet İnal Bucaspor'la anlaştı. Doğan'ı gelecek sezon kadromuzda görmek çok isterdim. Zira o üst liglerde de başarısını sürdürecek yetenekte bir futbolcu" diye konuştu.
    BAŞARILI OLACAK Doğan Kümetepe'yi sezon başından beri sürekli izlediğini vurgulayan Gaziantepspor Avrupa Futbol Şubesi Sorumlusu Naci Mamatoğlu(solda) ve genç futbolcunun menajeri Berkant Karlıdağ," Doğan'ı Türk futboluna kazandıracağmız için mutluyuz" dediler
    [B]Bu H

Thanks
    391

Standard

Almanya Barış ve Serkan'la güzel

Hasan ARSLAN/AALEN

Barış Özbek ve Serkan Çalık'ın da forma giydiği Almanya U21 Milli takımı, İsviçre'yi 4-0 mağlup etti.

ALMANYA'nın Aalen kentinde Almanya ile İsviçre arasında yapılan 21 yaşaltı milli takımlar arasındaki dostluk karşılaşmasını Almanya farklı kazandı:4-0
    barış Özbek ve Serkan Çalık'ın da forma giydiği Almanya 21 yaşaltı Milli takımı 30. dakikada Henning ile 1-0 öne geçti. 24. dakikada Serkan Çalık'ın 18 metreden attığı güzel şutunu İsviçre kalecisi son anda kurtardı. 29. dakikada ceza sahası içinde kaleciyle karşı karşıya gelen Serkan İsviçreli kalecinin, karnına vurduğu yumrukla yere yığıldı.34. dakikada Barış Özbek'in sert şutu üst direkten geri döndü. 36 ve 37. dakikada Aogo'nun, attığı iki golle skor 3-0 oldu.
    Eilts "Serkan ve Barış'tan memnunum."
    64. dakikada Almanya, Heller'in golüyle maçın skorunu belirledi: 4-0. Takımının oyunundan ve farklı galibiyetten çok memnun olduğunu söyleyen Almanya Teknik Direktörü Dieter Eilts, " Barış ve Serkan'ın performanslarından çok memnunum. Yakın zamanda ikisinin de, Almanya A Milli takımında oynama şanslarının yüksek olduğunu düşünüyorum." dedi. Almanya milli formasını giyen Trabzonlu Serkan Çalık, Ankara Şereflikoçhisarlı Barış Özbek, Alman Milli takımında oynamaktan gurur duyduklarını belirterek," Almanya Milli takımı bize bu şansı verdiği için seve seve oynuyoruz." dediler. İsviçre 21 yaşaltı genç Milli takımı kadrosuna çağırılan fakat Üniversite imtihanları nedeniyle Erhan Kaval'ın karşılaşmada oynamadığı bildirildi.

[Link nur für registrierte und freigeschaltete Mitglieder sichtbar. ]
    [B]Bu H

Thanks
    391

Standard

Ali ÇALIŞKAN / GELSENKIRCHEN

Schalke'nin Nürberg'i 1-0 yendiği maçta, sergilediği futbolla ve Kuranyi'ye attırdığı golle yıldızlaşan Hamit, şampiyon olacaklarına inandığını söyledi.

ALMANYA’da lig lideri Schalke’nin FC Nürberg’i 1-0 yendiği maçta oynadığı futbolla yıldızlaşan ve maçta atılan tek golün pasını veren milli futbolcumuz Hamit Altıntop, geri kalan iki maçı da kazanarak şampiyon olacaklarına inandığını söyledi.
    Takım olarak şampiyonluğa inandıklarını vurgulayan milli futbolcu, 'Hepimiz, Dortmund ve Aachen ile oynayacağımız son iki maçın da zor geçeceğini biliyoruz. Şu anda bir puan da olsa avantajlıyız. Bu avantajımızı iyi kullanmak istiyoruz. Kaldı ki, FC Nürnberg maçında ortaya koyduğumuz futbolu her iki maçta da ortaya koyarsak, bu iki engeli de rahat geçeceğimize eminim' şeklinde konuştu.

Son haftalarda Schalke’de ilk on birin değişmezlerinden biri olan ve ortaya koyduğu performansla dikkatleri üzerine çeken milli futbolcumuz, Bayern’e transferi söz konusu olduğunda zor günler yaşadığını, ama şu anda herşeyin geride kaldığını söyledi. Milli futbolcumuz, 'O günlerde Schalke taraftarı bu transfere büyük tepki gösterdi. Hocam bu tepkilerden etkilenebileceğim düşüncesi ile bana fazla görev vermedi. Ama ben o zamanları da , şampiyon bir takımın futbolcusu olarak Münih’e gitmek istediğimi söyledim ve bana görev verilmesi halinde Schalke’nin şampiyonluğu için terimin son damlasına kadar sahada mücadele edeceğimi açıkladım.
    Hala bu sözümün arkasındayım. En büyük hayalim şampiyon takımın futbolcusu olarak Münih’e gitmek. Son iki maçımızı da kazanarak bunu başaracağız.

[B]Bu H

Thanks
    391

Standard

Bunlar da bizim Emekli Millier

Toplam 21 gol atildi.

İsa DEVEÇEKEN/ MÖRFELDEN-WALLDORF

Dogan Arena'nın Mörfelden/Walldorf tesislerinde yapilan ilk maçta Frankfurt Konsoloslugu Hürriyet'i yendi.

ALMANYA'nın Frankfurt Kenti yakınlarındaki Doğan Medya Grubu'unun tesislerinin bulunduğu Mörfelden-Walldorf'ta futbol sahası "Doğan Arena" görkemli bir törenle hizmete girdi. Doğan Arena'da yapılan ilk karşılaşmada ise Frankfurt Başkonbolosluğu takımı, Doğan Medya çalışanlarından oluşan ekibi 11-10 mağlup etti.

Doğan Medya Avrupa Genel Müdürü Sevda Boduroğlu'nun yaptığı açış konuşmasında," Her geçen gün çalışanlarımıza çeşitli spor alanları yaratmak için bütürn gayretimizle çalışıyoruz. Arenamız hepimize hayırlı olsun" dedi. Doğan Medya Avrupa Genel Müdür Yardımkcısı Abdürrahim kurtiş'in başlama vuruşunu yaptığı karşılaşmada ilk gol Frankfurt Başkonsolosluğu'undan geldi.

Muavin Konsolos Umut Acar plase bir vuruşla takımını 1-0 öne geçirdi. Diğer muvain Konsolos Güçlü Kalafat ararda iki gol kaydetti. 3-0. İlhan, Ozan ve Umut Acar'dan gelen gelen gollerin ardından Başkonsolos Güldere uzaktan şık bir gol kaydetti ve skoru 7-0 yaptı. İlk yarının skorunu ise Turgay Raşit'ten gelen gol belirledi: 7-1.

İKİNCİ YARI DOĞAN MEDYA COŞTU
    İsa Deveçeken, Erol Yılmaz ve Eyüp Alkan'ın başarılı yönetim gösterdiği karşılaşmada Doğan Medya ikinci yarıya hızlı başladı. İsmail(2), Ozan Çorkundağ(2)attıkları gollerle farkı ikiye indirdiler: 7-5. Başkonsolos Güldere, skoru 8-5 yapan golü kaydetti. Doğan Medya, Abdürrahim Kurtiş ve Önder Çelik'in golleriyle skoru 8-7 yaptı.

Hüseyin, Aydın ve Nihat'tan gelen gollerle skor 11-7 oldu. Maçı bırakmayan Doğan Medya İsmail ve Senol ve Turgay ile üç gol daha kazanmasına rağmen yenilgiden kurulamadı: 11-10.

DOSTCA MÜCADELE Walldorf'taki baskı tesilerinde yapımı tamamalanan Doğan Arena'nın açılış maçında Frankfurt Başkonsolosluğu ile Doğan Medya çalışanları dostluk gösterdiler.
    Geändert von dertli4u (09.05.07 um 10:37 Uhr)
    [B]Bu H

Thanks
    391

Standard

Süleyman SELÇUK / BERLİN

Almanya Birinci Futbol Ligi Bundesliga'da Herta BSC Berlin'in Regional Ligi'ndeki U-23 Takımı'nda forma giyen Bilal Çubukçu, iki yıllık anlaşma imzalayarak Bundesliga'ya adım attı.

GENÇ Milli futbolcu Bilal Çubukçu, Bundesliga takımlarından Hertha BSC Berlin iki yıllık anlaşma yaparak birinci lige 'Merhaba' dedi.

Hertha BSC Berlin'de yetişen ve Hollanda takımı Ajax Amsterdam başta olmak üzere Wolfsburg, Mönchengladbach ile Aachen'in peşinden koştuğu başarılı sol ayak Bilal Çubukçu, Hertha BSC Berlin yönetimiyle bir araya gelerek iki yıllık anlaşmaya imza koydu.

Regionalliga'da mücadele eden Hertha Amatörleri forması ile göz dolduran ve bir süre sakat olan Çubukçu, 'Yıldıray'ın Stuttart'a gitmesini aratmayacağım. Hertha'nın başarılı olması için tüm gücümü ortaya koyacağım' derken sabırsızlıkla Bundesliga'da oynamayı beklediğini söyledi.

[B]Bu H

Thanks
    0

Standard

Ümit MIlli Takima katilan 19 yasindaki yeni Genc siyahi Futbolcumuz

Colin KAZIM Richards i taniyormusunuz?! Kendisi Ingiliz Premier liginde Sheffield UTD de oynuyor.

Ilk Macinda cok basarili baslayip 1 Gol kendisi atti ve 1 Asist verdi, insallah bu Oyuncudan daha cok basarilar görürüz!
    Geändert von Weltmeister (12.05.07 um 20:22 Uhr)
    dankt mir nicht denn ich badarf keines Dankes,
    richtet mich nicht denn ich werde gerichtet werden.

Thanks
    0

Standard

'İngiltere'yi değil Türkiye'yi seçtim'

Ümit Milli Takım kampına katılan Sheffield United'lı golcü Colin Kazım Richards, "Davet gelince gururlandım. İngiltere de bir hafta sonra beni çağıracaktı" dedi

Colin Kazim Richards(Richard Lionheart/Löwenherz!)

SÜLEYMAN EKİN-DHA

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Sheffield United'da top koşturan Colin Kazım Richards, Ümit Milli Takım kampına katıldı. Ay-yıldızlı ekibin, Antalya'da cumartesi günü İsviçre ile oynayacağı özel maçta ilk kez milli formayı giyecek olan golcü oyuncu, ald&so
    Geändert von Weltmeister (12.05.07 um 20:22 Uhr)
    dankt mir nicht denn ich badarf keines Dankes,
    richtet mich nicht denn ich werde gerichtet werden.

Thanks
    391

Standard

İsa DEVEÇEKEN/ FRANKFURT

Gaziantepspor , Aschaffenburg A gençlerde oynayan 18 yaşındaki Tarkan Aydın'ın peşine düştü. Geçen yıl Galatasaray'ında kadrosuna almak istediği genç gurbetçi futbolcuyu Türkiye'yeye getiren Gaziantepsopor yöneticileri Tarkan'la anlaşmak üzere.

HESSEN Eyaleti Oberliga'da mücadele veren Viktoria Aschaffenburg'un A Genç takımı oyuncusu 18 yaşındaki Tarkan Aydın Gaziantepspor'la anlaşmak üzere. Gaziantepspor'un Avrupa Futbol Şubesi Sorumlusu Naci Mamatoğlu tarafından sezon başından beri takibe alınan forvet oyuncusu Tarkan Aydın'ı yeni sezonda Gaziantepspor forması giydirmek için Gaziantep'e getiren yöneticiler prensip anlaşmasına varıldğını, önümüzdeki günlerde imzaların atılacağını açıkladılar. Frankfurt'ta doğan ve Almanya 1. Lig ekibi Eintracht Frankfurt'un alt yapısında yetişen Tarkan, çok süratli ve özellikle sol ayağını adeta bir raket gibi kullanabilen oyun kurucu özellikleri bulunan ender yetenekte bir futbolcu.

Galatasaray'da Suat kaya'da istemişti

174 cm büyüklükta 55 kilo olan Tarkan," Hedefim Türkiye Süper Lig'inde kalıcı olmak. Geçen yıl yapılan seçmelerde Galatasaray'ın başında alt yapıda çalışan Suat Kaya tarafından da beğenilmiştim. Fakat okulumu tamamalamamı isteyen babam Galatasaray'a gitmemin erken olduğunu söylemişti. Şimdi okulumu bitirdim. Eğer kesin anlaşma sağlanırsa Gaziantepspor'da başarılı olacağıma inanıyorum. Hedefim Türkiye milli takımı formasınada giymek. bunun için çok çalışıyorum dedi. Gaziantepspor'un Avrupa Futbol Şubeşi sorumlusu Naci Mamatoğlu" Gelecek yıl Türkiye Süper Ligi yeni bir yıldızla tanışacak, herkes Tarkan'ın peşinde koşacak" açıklamasını yaptı.

[B]Bu H

Thanks
    391

Standard

İsa DEVEÇEKEN / ESSEN

Yeni sezonda Galatasaray forması giyecek olan iki gurbetçi futbolcu Barış Özbek ve Serkan Çalık, "Şampiyonluk yaşamak için Galatasaray´a gidiyoruz. Bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz" dediler.

ALMANYA 2. Lig ekibi Rot-Weiss Essen'de yıldızları parlayan ve başarılı performansları ile Almanya 21 yaş altı Ümit Milli Takımı'nın da vazgeçilmezleri olan Barış Özbek (20) ve Serkan Çalık (21), "Galatasaray'a şampiyonluk yaşamak için gidiyoruz" dediler.

Yeni sezonda formasını giyecekleri Galatasaray'da kalıcı olacaklarını belirten iki gurbetçi genç yetenek, "Türkiye Süper Ligi'nde futbol oynayacağımız için sevinçliyiz. Aynı zamanda çok da umutluyuz. Başta bizi isteyen Feldkampf olmak üzere bize güvenenler pişman olmayacaklar. Yeni sezonda çok çalışarak Türkiye liglerinde başarılı olup ismimizden bahsettireceğiz. Herkes iyi futbolumuzla bizi konuşacak" diyerek sarı-kırmızılı taraftarlara umut veren mesaj gönderdiler. Alman ekibi Essen ile sözleşmeleri sona eren iki futbolcu için Galatasaray bonservis ücreti ödemeyecek.
    [B]Bu H

Thanks
    391

Standard

Mustafa BORAK / MANNHEİM

Mannheim'da 2 gün boyunca yapılan seçmelerde 12 futbolcu beğenildi

GALATASARAY Spor Kulübü’nün Mannheim’da gerçekleştirdiği seçmelerde 12 yetenekli genç futbolcu beğenildi. 9-10 Haziran tarihlerinde Mannheim Carl-Benz Stadı’nda gerçekleştirilen seçmelerde Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden ve Mannnheim’dan 80 genç futbolcu adayı denendi.
    Galatasaray’ın Avrupa yapılanması olan Galatasaray Europa GmbH tarafından düzenlenen Mannheim seçmelerinde, Galatasaray Spor Kulübü Alt Yapı Sorumlusu Ali Yavaş, Alt Yapı İdari Menejeri Fatih İbradi, B Genç Antrenörü Recep Yazıcı ve alt yapı antrenörlerinden oluşan teknik heyet görev aldı. İlk günkü seçmelerde, futbolcular 3 bölüm halinde antrenman ve çift kale maçlarında kendilerini göstermek için ter döktü. İlk günde beğenilen 12 gelecek vaadeden yetenekli futbolcu adayı, ikinci gün tekrar sahaya çıkarıldı.
    Mannheim Waldorf’un alt yapı takımıyla 90 dakikalık bir maç yapan Galatasaray Alt Yapı Teknik Heyeti, genç futbolcuları tekrar izleme şansını elde etti. Seçmelerde ikinci gün sonunda 12 genç futbolcu beğenilerek 16-17 Haziran tarihleri arasında Düsseldorf’ta yapılacak ikinci seçmelere katılacak. Düsseldorf bölgesinde yapılacak ikinci seçmelerde beğenilen gençler İstanbul’a götürülecek ve burada kampa alınacak. Genç futbolcular daha sonra Galatasaray kulübü tarafından gözetim altında tutulacak ve yılı içinde sürekli izlenip takip edilecek.
    Galatasaray Spor Kulübü Alt Yapı Sorumlusu Ali Yavaş, Mannheim’da yapılan Avrupa’nin ilk seçmelerinde bekledikleri sonucu elde ettiklerini söyledi. Çok yetenekli gençlerin denendiğini belirten Yavaş, 'Mannheim’da 2 gün boyunca 80 futbolcu denedik. Bunların arasından 14 futbolcuyu beğendik. İkinci gün bu genç futbolcuları hazirlık maçında denedik. Gerçekten yetenekli ve bizi umutlandıran futbolcular var. Bunlardan 12 futbolcuyu Düsseldorf’ta yapacağımız seçmelere davet ettik. Orda da beklediğimiz başarıyı elde ederlerse Galatasaray camiasına kazandırmak için çalışacağız’’ dedi.
    Galatasaray Europa GmbH Menejeri Erol Gerçeker, 80 futbolcu arasından beğenilen 12 futbolcuyu sürekli takip edeceklerini belirterek, 'Türkiye’den gelen teknik heyet ve yönetim kurulu üyelerimizin istekleri doğrultusunda bu arkadaşlarımızı kendi takımlarında yalnız bırakmayacağız. Her türlü sorunlarıyla yakından ilgileneceğiz. Bu yetenekli gençlerimizi Türk futbluna kazandırmak için tüm çabayı sarfedeceğiz’’ diye konuştu.

Mannheim’da 2 gün süren seçmeler sonunda beğenilen 12 futbolcu şunlar:
    1. Ihsan Can Izci
    2. Merih Can Güneş
    3. Hüseyin Yagmurkaya
    4. Okan Kanarya
    5. Maşallah Cihanoğlu
    6. Harun Güney
    7. Gökhan Arslan
    8. Ersin Özmen
    9. Cihan Koyak
    10. Yunus Emre Kardeş
    11. Tamer Dönmez